| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English

hroch.czu.cz - Studijní evidence

hroch.czu.cz - UIS
Vizualizace (b)

hroch.czu.cz - UIS

Pro studenty

Přihlášení

Mobilní aplikace OfficeOffice pro iPAD
Nově jsou nyní k dispozici Office pro iPad. Aplikace je k dispozici zdarma ke stažení v App Store. Funkcionalita prohlížení souborů, prezentací atd. je bezplatná. Pro editaci souborů je třeba licence na Office v rámci Office 365. To v praxi znamená, že studenti, kteří mají nárok na Office v rámci Office 365 díky novému benefitu Student Advantage v Campus smlouvě, mohou nyní bezplatně plnohodnotně používat i Office na iPadech.

Office mobile
Office Mobile na Android a iPhone telefonech je nyní k dispozici zdarma, stejně jako na platformě Windows Phone. To znamená, že všichni studenti, kteří mají účet v Office 365, si mohou bezplatně stáhnout a plnohodnotně používat pro čtení i editaci dokumentů Office Mobile na svých mobilních telefonech na všech hlavních platformách a přistupovat tak ke svým souborům uloženým ve OneDrive for Business (dříve SkyDrive Pro). Pro Office Mobile již tedy nově není vyžadována licence na Office v rámci Office 365, jak tomu bylo doposud a jak je tomu stále pro iPad (viz. výše). Ještě upozorním, že je třeba, aby uživatelé při přihlašování do Office Mobile zvolili jako typ účtu „Účet organizace“ („Organizational account“). Díky tomu se provede ověření uživatele vůči Office 365 nebo danému univerzitnímu autentizačnímu systému v případě federace.

OneNote
Nově je také zdarma k dispozici aplikace OneNote na všech platformách (Windows, Windows 8, Mac, Windows Phone, Android, iPhone, iPad). Tato aplikace funguje jako elektronický diář a poznámkovník. Je vhodná pro každého, ale zejména pro studenty je to výborný nástroj pro přípravu na výuku, zápisky, brainstorming, spolupráci atd. Více informací naleznete zde: http://blogs.office.com/2014/03/17/onenote-now-on-mac-free-everywhere-and-service-powered/.

S/MIME
Office 365 nově také podporují S/MIME přímo ve webovém rozhraní Outlook (OWA). Díky tomu je možné digitálně podepisovat a šifrovat emailové zprávy přímo v OWA. Bližší informace naleznete zde: http://blogs.office.com/2014/02/26/smime-encryption-now-in-office-365/Jiří Mach
SPR OIKT ČZU v Praze
(Středisko projektového řízení IKT)
----------------------------------------------
e-mail: machjiri@oikt.czu.cz

 
page foot